• ABAB Piotr Biernacki
  • ABAB Piotr Biernacki
  • ABAB Piotr Biernacki
  • ABAB Piotr Biernacki

Posadzki żywiczne

Posadzki żywiczne wykonujemy na różnych powierzchniach takich obiektów jak:

- hale przemysłowe,

- parkingi zewnętrzne i podziemne,

- garaże,

- pomieszczenia handlowe i użyteczności publicznej,

-  mieszkania,

- tarasy i balkony zewnętrzne.

Przy wykonaniu posadzek dokonujemy profesjonalnego przygotowania powierzchni dostosowując zakres prac do niezbędnych działań w tym usługi:

- zrywania starych powłok posadzek,

- poziomowania i specjalistycznego gruntowania podłoża,

- frezowania, szlifowania i polerowania nawierzchni,

- uszlachetniania powłok,

- wykonania posadzek dekoracyjnych.

Posadzki żywiczne jeszcze do niedawna nazywane były przemysłowymi. Cechowała je i cechuje szybkość wykonania, trwałość, twardość powierzchni, ale także funkcjonalność i łatwość utrzymania w porządku. Stosuje się je w halach przemysłowych, garażach, balkonach czy tarasach, ale także w mieszkaniach, coraz częściej w hotelach, restauracjach, dyskotekach.

Tego typu powierzchnie – jako wyroby epoksydowe i poliuretanowe – mogą być również bardzo dekoracyjne i ozdobne, wystarczy dobór odpowiednich materiałów oraz ich wymieszanie. Ważnym jest też, aby ułożenie kolejnych warstw takiej podłogi  nie pomylić, gdyż może się to odbić na ich jakości. Do wykonania posadzek żywicznych potrzebni są nie tylko profesjonaliści i ich wiedza, ale również specjalistyczny sprzęt, który umożliwi ich wykonanie (packi, szpachle itp.). To powierzchnia pozbawiona fug, jednolita, bezspoinowa, wymagająca odpowiednich proporcji – temperatury, przerw w pracach. Zacząć należy niewątpliwie od podłoża, które musi zostać odpowiednio przygotowane. Należy zerwać stare powłoki posadzek, wypoziomować podłoże. Kolejnym krokiem jest stworzenie masy żywicznej – odpowiednia ilość żywicy, utwardzacza, ich wymieszanie. Podczas prac trzeba utrzymywać odpowiednią wilgotność powietrza, a także temperaturę. Potrzebny jest też szereg dodatkowych czynności m.in. frezowanie, szlifowanie, polerowanie nawierzchni, uszlachetnianie powłok.  Bezwarunkowym czynnikiem jest doświadczenie we wcześniejszym wykonywaniu.

Nasza firma jest jedną z nielicznych, która realizowała posadzki żywiczne w wielu miejscach. Posiadamy nie tylko ogromną wiedzę na temat realizowania takich projektów, ale także profesjonalne narzędzia. Łącząc oba, jesteśmy w stanie świadczyć usługę na najwyższym poziomie, wykorzystując projekt złożony przez klienta, ale wprowadzając do niego wskazówki pomagające zrealizować go w wysokim standardzie. Posadzki żywiczne są specyficznym podłożem. Należy jednak wskazać, że nadają się do każdego pomieszczenia, również tam gdzie stosowane jest ogrzewanie podłogowe – w łazienkach czy kuchni. Istotnym jest, aby preparaty żywiczne składające się z bazy i utwardzacza dostosować do powierzchni, która będzie używana w danym pomieszczeniu.