• ABAB Piotr Biernacki
  • ABAB Piotr Biernacki
  • ABAB Piotr Biernacki
  • ABAB Piotr Biernacki

Malowanie

Malowanie zarówno ręczne jak i przemysłowe (agregatem):

- elewacji zewnętrznych budynków,

- powierzchni wewnętrznych,

- dachów,

- konstrukcji stalowych,

w tym:

- antykorozja stali i betonu,

- zabezpieczenia antygraffiti.

Malowanie to nie taka prosta rzecz jakby się mogła wydawać. Wśród nas wielu jest majsterkowiczów na własną rękę – tzw. złote rączki, jednak malowanie, oferowane przez profesjonalistów nawet nie umywa się do tego, codziennego wykonywanego przez nas samych lub przez niedoświadczonych malarzy.

Sztuka malarska jest cierpliwa i dokładna. To niewątpliwie dwie podstawowe cechy i najważniejsze, którymi każdy malarz powinien się charakteryzować. Kolejne etapy prac malarza to swego rodzaju dekalog, który powinien znać każdy wykonujący ten fach. Firmę Abab tworzą specjaliści w każdym „calu”. To ludzie, którzy mają za sobą realizację wielu projektów zarówno tych mniejszych, jak i większych. Każdy z nich jest artystą na swoim podwórku. Jedni specjalizują się w malowaniu ręcznym mniejszych powierzchni, inni przy wykorzystaniu agregatów przemysłowych do malowania potrafią szybko i rzetelnie pomalować powierzchnie znacznie większe.

Przed przystąpieniem do wykonywania zlecenia pamiętamy o odpowiednim zabezpieczeniu pomieszczeń i podłóg oraz znajdujących się w nim mebli, przedmiotów czy elektroniki. To najistotniejszy element prac.

Każdy malarz w naszej firmie wie, jak ważny jest dobór narzędzi do pracy. To równie ważne co wybór koloru farb. Innego wałka użyjemy do malowania sufitu i ścian gładkich, a innego do powierzchni nierównych i chropowatych. Do najmniejszych obiektów wykorzystywać będziemy zwykłe pędzle malarskie. Istotnym elementem technicznym jest przygotowanie podłoża. Ściany czy sufit trzeba wyszpachlować, idealnie wyrównać, usunąć pozostałości poprzedniego koloru, uzupełnić ubytki, czy wyczyścić papierem ściernym. Pamiętać należy, że malowanie powinno rozpocząć się od sufitu. Po wymieszaniu farby, nakładamy je odpowiednią techniką. Czynność tę powtarzamy jeszcze raz dla lepszego efektu. To samo robimy przy malowaniu ścian za pomocą wałka malarskiego. Po zakończeniu prac farby zabezpieczamy, aby nie dostały powietrza, bowiem mogą się jeszcze przydać.

Jesteśmy przekonani, że świadcząc usługi zarówno dla osób prywatnych – w domach i mieszkaniach, jak i dla firm – przy malowaniu dachów lub hal, wykonamy je z najwyższymi standardami, rzetelnie, terminowo, a przede wszystkim solidnie i na czas.